Navigace

PŘEDNÁŠKA NA ČVUT V PRAZE


  • profitex
PŘEDNÁŠKA NA ČVUT V PRAZE

V říjnu 2019 se zaměstnanci společnosti Profitex již po několikáté vydali přednášet studentům vysoké školy Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze.

Tentokrát se sešli v dopoledních hodinách se studenty magisterského studia, zaměřeného na inovace v průmyslu a svoji přednášku věnovali rizikům mezinárodního podnikání. Při účasti necelé stovky studentů se věnovali vymezení a specifikům rizik v mezinárodním obchodě, jejich předcházení a způsobům kontroly. Následně studentům formou volné diskuze zprostředkovali zkušenosti z mezinárodního obchodu z první ruky na konkrétních případech a situacích. Probrali s nimi také jednu kompletní případovou studii na vládním projektu, který naše společnost uskutečnila v minulém roce.

Závěrem byla studentům nabídnuta možnost spolupráce, ať již přímo formou stáže u společnosti Profitex, tak zprostředkovaná školou za dozoru pedagogů na určitých konkrétních projektech a závěrečných pracích.

Celkově byl ohlas i na tuto přednášku, již pátou v řadě za poslední roky, velice pozitivní a znovu jsme se domluvili s vedením školy na pokračování spolupráce a přípravě i dalších studentů na jednu z možných kariérních cest.CLOSE
CLOSE
Nahrávám