Navigace

Hradecké elektrostanice PREX zvládají ekologicky odvádět i výfukové plyny


Hradecké elektrostanice PREX zvládají ekologicky odvádět i výfukové plyny

TISKOVÁ ZPRÁVA

Hradecké elektrostanice PREX zvládají ekologicky odvádět i výfukové plyny

Praha, 23. ledna 2020 – Spolehlivé kontejnerové elektrostanice PREX, které jsou sériově vyráběny v Hradci Králové a disponují výkony od 500 kW do 3000 kW, mají celosvětový potenciál. V České republice současně probíhá nejen výroba, ale i instalace agregátů. Již kompletní blokové dieselové elektrárny jsou následně dále distribuovány do celého světa, a to i na odlehlá místa planety. Generátor chrání před nestandardními přírodními podmínkami speciálně navržený kontejner. Ten dokonce podporuje montáž a umístění systémů odsávání výfukových plynů výkonného motoru elektrostanice nebo odběr a filtraci venkovního vzduchu.

„Mobilní stanice PREX jsou důmyslné do posledního detailu. Akustický kontejner neboli ‚obal‘ elektrostanice jednak poskytuje vysoce kvalitní ochranu před odcizením a dále – díky účinnému odhlučnění – i instalaci v hotelích, ale i rekreačních oblastech,“ uvádí Dmitrij Lipovskij, managing director společnosti PROFITEX Group. Následně dodává, že pro extrémní podmínky (např. v zimě) existuje úprava těchto stanic tzv. na míru. “Takové specializované arktické řešení PREX Arctic je zárukou využití vybavení, dokonce i v těch nejtvrdších severských podmínkách. Samozřejmě, že dle potřeb zákazníka jsme schopni naprojektovat operační místnost i záložní palivové nádrže včetně ATS,“ upřesňuje Dmitrij Lipovskij.

Pro PREX nejsou klimatické podmínky jako horko, chlad, vlhkost, písek či prach překážkou, která by bránila jejich funkčnosti. Kontejner bezpečně chrání generátor od poškození. Jeho velikost je určena podle potřeb zákazníka nebo dle zařízení, které je v kontejneru umístěno. Kontejnery reálně mohou dosahovat délky až 25 m, šířky 4,5 m a výšky 4,5 m (standardní velikost je 2,350 m do šířky a 2,392 do výšky – i kvůli transportu).

Největší poptávka po elektrostanicích je ve stavebnictví, montážních střediscích, výrobních závodech a ocelárnách, zemědělském, těžebním nebo ropném průmyslu. Výjimkou nejsou ani zájemci jako supermarkety, logistická centra, hotely a rekreační střediska, čerpací stanice, popř. školy, nemocnice atd. Podle užití elektrostanic se v praxi běžně uzpůsobují i detailnější úpravy kontejneru a jeho operační místnosti – dveře, okna, prostupy, přírubové připojení pro vedená potrubí, podlahy ve formě vany, kompletní elektroinstalace, upevňovací profily na vnější či vnitřní opláštění atd. Většinou bývají kompletně nebo částečné odhlučněné a izolované. Z hlediska vnitřního opláštění se liší jednotlivá provedení – zinkované s děrovanými plechy.

O výrobu a zajištění nejvyšší kvality se starají výrobně-techničtí specialisté a management v Hradci Králové a Praze.

Samotné kontejnery bývají kompletně nebo částečné odhlučněné a izolované, a proto se do nich nejčastěji umisťují generátory nebo topná zařízení. Jejich vnitřní opláštění se může lišit v jednotlivých provedeních (zinkované s děrovanými plechy, omyvatelné provedení s PE deskami, obložené laminovanou dřevotřískou nebo sádrovláknitými deskami), stejně tak i vnější lakování (odolnost od C1 až po C5) podle podmínek vlhkosti. 5 mm silný plech a bezpečnostní zámky plní ochrannou funkci před zloději a vandaly.

„Obaly“ elektrostanic se vyrábí ve velikostech 20‘, 40‘ a 45‘ a mohou být certifikovány platnými normami dle ISO 668 a ISO 1496.

O společnosti PROFITEX Group

Společnost PROFITEX GROUP je odborníkem na distribuci, vývoj a výrobu inteligentních zařízení v sektoru průmyslu a energetiky. Působí v kancelářích na území střední Evropy, Číny, jihozápadní Asie a Ruska.

Kontakt pro média:

 Dana Řeháčková

d.rehackova@profitexgroup.com

www.profitexgroup.comCLOSE
CLOSE
Nahrávám